igaranti

İstanbul’un en iyi 4 VR oyun merkezi


30 Aralık 2018

Bizden bir önceki kuşak atari salonlarına gidiyordu. 2000’li yılların başında playstation kafelere dikey geçiş yapıldı. Şimdi sırada VR Çağı ile birlikte gelen VR kafeler var! Dijital gerçeklik teknolojileriyle yakından ilgili bir ekip olarak senin için bu kez İstanbul’da sanal gerçekliğin tadını doyasıya çıkarabileceğin VR oyun merkezlerini listeledik.

 

Zamanında yalnızca hakkında yapılan belgeselleri izlediğimiz, şanslıysak oyun fuarlarında ya da marka etkinliklerinde deneyimleyebildiğimiz sanal gerçeklik teknolojisi artık hayatımızın içinde, bireysel kullanımımıza amade.

Artırılmış gerçeklik gözlüğünün yeni rakibi: Karma gerçeklik feneri

VR, AR ve MR teknolojilerinin geleceği

Sıra henüz kendine ait sanal gerçeklik ekipmanı almaya gelemediyse dert etmene gerek yok, artık arkadaşlarınla ya da tek başına gidip birbirinden zevkli oyunlarla doyasıya eğlenebileceğin VR kafeler var. VR ar-ge’sine yapılan yatırımlar devam ettikçe bu tip merkezlerin sayısında artış göreceğiz. Şimdilik aşağıdaki 4’lüyle gayet güzel bir yerdeyiz:

1- VR Station, Kadıköy

“Sanal dünyaya açılan kapınız” sloganıyla çalışan VR Station, Bahariye‘de. Hem tek kişilik hem de çok oyunculu oyunları olan merkezde bizim favori oyunumuz post apokaliptik bir dünyada zombilerle mücadele ettiğimiz Arizona Sunshine oldu. Kadıköy’ün epey hareketli bir noktasında olan VR Station’a önceden rezervasyon yaptırarak gitmeni öneririz.

İletişim:

Adres: Caferağa Mah. Sakız Gülü Sok. 30/2 Kadıköy

Telefon: 0530 877 1628 / 0535 627 4378

Instagram: https://www.instagram.com/vrstationtr/

Web sitesi: http://www.vrstationtr.com/

E-mail adresi: info@vrstationtr.com

2- VR House, Beşiktaş

Beşiktaş’taki VR House, oyunculara Steam VR üzerinden ulaşılabilen pek çok oyunu sunuyor. VR House’un bir hizmeti de farklı organizasyon ve etkinliklerin için özel konseptlerle günlük seyyar sanal gerçeklik seti kiralıyor olması. “İddia ediyoruz grupça eğlenip kaliteli vakit geçirebildiğiniz tek eğlence bu olacak!” diyen VR House’a katılıyoruz!

İletişim:

Adres: Sinan Paşa Mah. Hasfırın Cad. 3/34, Beşiktaş

Telefon: 0212 327 2734 / 0554 436 6692

Instagram: https://www.instagram.com/vrhousebesiktas/

Web sitesi: http://www.vrhouse.com.tr/

E-mail adresi: info@vrhouse.com.tr

3- Portal VR Studio, Kadıköy

Portal VR Studio, Türkiye’nin ilk sanal gerçeklik deneyim stüdyosu. 4 odası olan merkezin her bir odasında yüksek donanıma sahip birer bilgisayar, birer LED ekran, birer oyun kulaklığı, ikişer kamera istasyonu ile ikişer controller ve başlıktan oluşan bir HTC Vive seti bulunuyor. İstediğin bir odada 30 dakika ya da 60 dakikalık randevular alabiliyorsun.

İletişim:

Adres: Damacı Sok. No: 2, Kadıköy

Telefon: 0216 803 0830 / 0507 305 3023

Instagram: https://www.instagram.com/portalvrstudio/

Web sitesi: http://portalvrstudio.com/

E-mail adresi: info@portalvrstudio.com

4- VR Time Center, Beyoğlu

Virtuix Omni, Fasetech-Racing Cube, Next Level Racing Motion Platform V3, HTC Vive ve PS VR platformlarında oynanabilen oyunlar sunan VR Time Center, Beyoğlu’nda.  Her gün öğlen saatlerinde açılan VR Time Center’a randevusuz gitmemeni öneririz. Eğer ilk VR deneyimin olacaksa işe Elven Assassin ile başlayabilirsin.

İletişim:

Adres: Tomtom Mah. İstiklal Cad. No: 203, Beyoğlu

Telefon: 0850 532 3934 / 0544 922 8000

Instagram: https://www.instagram.com/vrtimecenter/

Web sitesi: http://vrtimecenter.com/

E-mail adresi: reservation@vrtimecenter.com

1 oyundan fazlası:

Şimdilik oyunlarımızı oynayıp hayatımıza bildiğimiz haliyle kaldığımız yerden devam ediyoruz. Peki sence EA Games‘in CEO’sunun dediği gibi 2021’de “hayatlarımız da video oyununa dönüşür” mü dersin?