igaranti

Ocak’ta İstanbul: 2019’un ilk ayında bu etkinlikleri kaçırma


25 Aralık 2018

Yeni yılın İstanbul’a getirdiği en renkli 15 etkinlik:

 

1- 90’lar gecesi (parti)

Sanat Performance, her hafta düzenlediği 90’lar Türkçe Pop Partisi’ne 2019’da da devam ediyor. Çocukluğuna ışınlanıp en güzel anılarına renkli bir ziyaret yapmak istiyorsan adresi biliyorsun.

Ne zaman?

3-8-10-15-17-22-24-29-31 Ocak, 21.00

Nerede?

Sanat Performance

Detaylı bilgi için:

http://www.garantikonserve.com/etkinlik-takvimi/4865/90lar-turkce-pop-partisi

2- Barış Manço Doğum Günü Kutlaması (parti)

4 Ocak akşamı müzik tarihimizin en değerli isimlerinden Barış Manço‘yu sözlerini hiçbir zaman unutmayacağımız şarkılarıyla Tarihi Bomonti Bira Fabrikası’ndaki Babylon’da anıyoruz.

Ne zaman?

4 Ocak, 21.00

Nerede?

Babylon

Detaylı bilgi için:

http://www.garantikonserve.com/etkinlik-takvimi/4835/baris-manco-dogum-gunu-kutlamasi

3- InDreams (sergi)

27 Kasım tarihinde, Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı’nda kapılarını açan InDreams isimli resim ve heykel sergisi Sandra Çavdar ve Koray Ariş‘in eserlerini bir araya getiriyor.

Ne zaman?

5 Ocak’a kadar devam edecek.

Nerede?

EKAV, Şişli

4- Kendine Has Demonation Festivali No: 9 (festival)

Bant Mag’ın 2010’dan beri düzenlediği Kendine Has Demonation Festivali, bu yıl 4-5-6 Ocak’ta gerçekleşecek. Dokuzuncu kez düzenlenen festival, ikinci gününde yerli bağımsız müzik sahnesinden çok özel isimleri konuk edecek. Brek, RedRice, Şam, Lalalar (Kaan Düzarat, Ali Güçlü Şimşek, Barlas Tan Özemek) ve Gözyaşı Çetesi‘nin Babylon’da sahne alacağı gecenin detaylarını Garanti Konserve’den öğrenebilirsin.

Ne zaman?

5 Ocak, 21.00

Nerede?

Babylon

Detaylı bilgi için:

http://www.garantikonserve.com/etkinlik-takvimi/4857/kendine-has-demonation-festivali-no9

5- Hiçbir Yerde Mutlu (sergi)

İşlerinde göç, kimlik, aidiyet ve beden algısı gibi kavramlara sıkça rastladığımız Ekin Su Koç, yeni kişisel sergisiyle Şişli’deki Anna Laudel Contemporary’de. Kağıt üzeri kolaj, tuval üzeri boya gibi tekniklerin yanı sıra son dönemlerde çalışmalarına kumaş malzemeyi de ekleyen sanatçının güncel eserlerini 6 Ocak’a kadar Anna Laudel Contemporary’de görebilirsin.

Ne zaman?

6 Ocak’a kadar devam edecek.

Nerede?

Anna Laudel Contemporary, Şişli

6- Kalp (tiyatro)

Larry Kramer‘in otobiyografik oyunu Kalp (The Normal Heart), Hira Tekindor‘un çevirmenliği ile İbrahim Çiçek‘in yönetmenliğinde Craft Kadıköy’de sahnelenecek. Müziklerini Ömer Sarıgedik, dekor ve ışık tasarımını Kerem Çetiner, afiş tasarımını ise Zerrin Tekindor‘un üstlendiği Kalp, 80’li yılların başında ortaya çıktığı düşünülen AIDS salgını, hastalığın oluşturduğu korku, dayanışma ve ötekileşmeyi konu alıyor. Oyunda Aras Aydın, Nilperi Şahinkaya, Cem Yiğit Üzümoğlu, Kerem Arslanoğlu, Burak Sarıkahya, Sinan Çatıkkaş, Nejdet Sert, Süleyman Kara ve Soner Kurt rol alıyor.

Ne zaman?

6-7-14 Ocak, 20.30

Nerede?

Craft Kadıköy

7- Darüşşafaka – CSKA Moskova (basketbol maçı)

EuroLeague‘de CSKA Moskova’yı konuk eden Daçka‘ya Volkswagen Arena’da destek olmaya ne dersin?

Ne zaman?

9 Ocak Aralık, 20.15

Nerede?

Volkswagen Arena

Detaylı bilgi için:

http://www.garantikonserve.com/etkinlik-takvimi/4730/darussafaka—cska-moskova

8- FOURinthePOCKET (konser)

Vokalde Elif Çağlar, saksafonda Toygun Sözen, klavyelerde Çağrı Sertel, bas gitarda Alp Ersönmez ve davulda Mert Önal; işte FOURinthePOCKET! Bu grup Erykah Badu, Jill Scott, Michael Jackson, Outkast, Kelis, Earth, Wind and Fire gibi kült isimlerin parçalarını kendi tarzlarıyla yorumlayan beş değerli müzisyenden oluşuyor. Hem sahne enerjisi hem de yorumlarıyla benzerine çok rastlanmayan bir performans için 12 Ocak akşamı Babylon’da ol.

Ne zaman?

12 Ocak, 22.30

Nerede?

Babylon

Detaylı bilgi için:

http://www.garantikonserve.com/etkinlik-takvimi/4856/fourinthepocket

9- Esaretin Bedeli (tiyatro)

Sinema tarihinin en filmlerinden biri olarak kabul edilen Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption) Çolpan İlhan ve Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından ilk kez tiyatroya uyarlandı. Yönetmen koltuğunda Şakir Gürzumar‘ın oturduğu oyunun müziklerini Orhan Enes Kuzu, dekor tasarımını Tayfun Çebi, kostüm tasarımını ise Dilek Kaplan üstleniyor. 25 kişilik kadroya sahip olan oyunda Red karakterini Kerem Alışık, Andy karakterini Kaan Taşaner ve Müdür Stammas karakterini İştar Gökseven canlandırıyor.

Ne zaman?

15 Ocak, 20.30

Nerede?

CKM, Caddebostan

10- Parra for Cuva (konser)

Berlin elektronik müzik sahnesinden tanıdığımız Parra for Cuva (Nicolas Janco), 19 Ocak gecesi Babylon’da. Klasik piyano ile başladığı müzik hayatına caz, pop ve indie’yi de katarak ilerleyen müzisyen, Berlin’e geldikten sonra house müzik bileşenlerini downtempo, klasik ve caz piyano kompozisyonları ile harmanlayarak özgün melodiler ortaya koydu. 2015’te yaptığı ilk albümü Majouré, 2016 çıkışlı Darwis ve henüz yalnızca iki single’ını paylaştığı son albümü Paspatou ile ile elektronik müzik sahnesinde kalıcı olduğunu herkese ispat eden Parra for Cuva’yı canlı dinleme şansını kaçırma.

Ne zaman?

19 Ocak, 23.59

Nerede?

Babylon

Detaylı bilgi için:

http://www.garantikonserve.com/etkinlik-takvimi/4823/parra-for-cuva

11- Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin (tiyatro)

Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin, bir ailenin üç kuşak kadınının sürekli değişen ve yükselen bir ev ekseninde birbirlerine söyleyemedikleri ve iç seslerinden oluşan bir dertlenmeyi anlatıyor. 2017 Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Ödülleri‘nden Yılın En İyi Oyun Yazarı ve 2017 Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri‘nden Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu ödüllerini kazanan oyunda Ayfer Dönmez, Başak Kıvılcım Ertan ve Melis Öz rol alıyor.

Ne zaman?

24 Ocak, 20.30

Nerede?

Das Das Sahne, Ataşehir

12- Olay Rusya’da Geçiyor (doğaçlama tiyatro)

Olay Rusya’da Geçiyor, doğaçlama tiyatro ekibi İstanbulimpro’nun her Cumartesi akşamı yazmadan ve kurgulamadan oynadıkları bir doğaçlama tiyatro oyunu. Bu yüzden her oyun farklı. Bildiğimiz tek şey olayların 19. yüzyıl Rusyasında geçtiği ve oyunu kesinlikle Çehov’un yazmadığı!

Ne zaman?

26 Ocak, 20.30

Nerede?

İstanbulimpro, Kadıköy

13- Pozitif Alan (sergi)

Küratörlüğünü Alper Turan’ın yaptığı, video, yağlı boya, kolaj, heykel, yerleştirme ve fotoğraf gibi farklı medyaları kullanan sanatçıların ‘anlamlar epidemiği’ olan HIV/AIDS’i deşifre etmeyi amaçladıkları işlerinden oluşan Pozitif Alan, Amerikan Hastanesi’nin sanat galerisi Operation Room’da. Ardıl Yalınkılıç, Artık İşler, Can Küçük, Ceren Saner, Furkan Öztekin, Elmgreen & Dragset, Güneş Terkol, İz Öztat, Leyla Gediz, Nihat Karataşlı, Onur Karaoğlu, Özgür Erkök Moroder, Pınar Marul, Sabo Akdağ, Sadık Arı, Serdar Soydan ve Ünal Bostancı‘nın katıldığı sergiyi 2 Şubat’a kadar ziyaret edebilirsin.

Ne zaman?

2 Şubat’a kadar devam edecek.

Nerede?

Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi,

14- Akışkan Bedenler (sergi)

Borusan Contemporary, Conrad Bodman küratörlüğünde açtığı yeni sergi Akışkan Bedenler ile yeni sezona merhaba dedi. Dijital sanat ve tasarım kolektifi Universal Everything‘in insan biçimine duyduğu ilgiyi, bireyin karakteristik özellikleri ve davranışları üzerinden ele alan sergiyi 17 Şubat’a dek ziyaret edebilirsin.

Ne zaman?

17 Şubat’a kadar devam edecek.

Nerede?

Borusan Contemporary, Sarıyer

15- Üvercinka (sergi)

Borusan Contemporary’nin bir diğer yeni sergisi de Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan eserlerin Cemal Süreya’dan ilham alınarak yorumlandığı Üvercinka.

Ne zaman?

17 Şubat’a kadar devam edecek.

Nerede?

Borusan Contemporary, Sarıyer