igaranti

İstanbul’daki en süper 7 evden kaçış oyunu


9 Aralık 2018

Bundan 5-6 sene önce popüler olan kaçış oyunları, dönemin bir hevesle açılıp kapanan onca evinden sonra ayakta kalan güçlü temsilcileriyle hala gündemde.

 

İstanbul’daki en süper evden kaçış oyunlarını senin için hikayeleriyle birlikte sıraladık:

1- Quest

Quest’te, bir klinikte tüm insanlığın sonunu getirecek Q1N1 virüsünü sentezlemek üzere olan Doktor Aksoy’un peşine düşüyor, virüsün panzehrini bulmak için doktorun muayenehanesine operasyon düzenliyorsun. Bakalım işler planladığın gibi gidecek mi… Quest’in özenle kurgulanmış bulmacaları seni Kadıköy’de bekliyor.

http://www.questistanbul.com/

2- House of Vampire

Taksim’deki House of Vampire, diğer bulmacalı kaçış oyunlarından çok farklı. Çünkü bu oyunda interaktif teatral performansların ve canlı oyuncu ve karakterlerin olduğu odalar var. Korku temalı oyunun ana karakteri, Kont Drakula, Kazıklı Voyvoda ve Vlad Tepeş olarak da bilinen, Fatih Sultan Mehmet‘e karşı ayaklanmış, binlerce insanı kazığa geçirmiş 3. Vlad.

https://vampirevi.com

http://houseofvampire.com/

3- Tuzak

Tuzak’da bir bilgisayar oyununun ya da bir film kahramanının gözünden bir saatlik bir macera yaşıyorsun. Gözlerini hiç bilmediğin bir odada açıktan sonra kilitli kaldığın bu yerden çıkabilmek için çevrendeki ipuçlarını kullanmak zorundasın. Bir saat içinde takım arkadaşlarının da yardımıyla odadan kaçmış olmalısın. Tuzak Osmanağa, Kadıköy’de.

http://tuzak.com/

4- Frankestein Korku Evi

Frankestein Korku Evi’nin hikayesi, bilim adamı Dr. Frankenstein’in torununun eski eşyaları arasında dedesinin ajandasını bulup çalışmalarını devam ettirme kararı almasıyla başlıyor. Simya, elektrik ve teknolojiyi kullanarak ölümsüz bir ordu yaratmak ve dünya hâkimiyetini ele geçirmek isteyen bu karaktere karşı bir ajan olarak mücadele etmeye hazır mısın? 3 katlı olan mekan, Acıbadem’de.

https://www.frankensteinkorkuevi.com/

5- Escapist

6 farklı odada, 6 farklı kaçış oyunu sunan Escapist, kaçış oyunları mekanları arasında en tecrübelilerinden. Türkçe ve İngilizce olarak 2 dilde de oynanabilen ve 15 yaşından büyük herkesin katılabileceği oyunların adları, Salgın, 1796, Kutsal Hazine, Agatha’nın Anahtarı, Metruk ve Siccin. Türkiye’nin en büyük kaçış oyunu merkezi olan Escapist Mecidiyeköy’deki Trump Alışveriş Merkezi’nde.

http://escapist.com.tr/

6- Kayıp Çiftler

Hiç tanımadığın 4 kişiyi kurtarmak için bilmediğin bir eve girip kendini ve arkadaşlarını riske atabilir misin? Kayıp çiftlerin başına ne geldiğini öğrenmek ve onları kurtarmak istiyorsan tamamen özgün bir hikayeye sahip Kayıp Çiftler, 4 katlı ve 180 metrekarelik mekanı ve 16 bulmacadan oluşan, gerilim türündeki oyunuyla Küçükyalı’da seni bekliyor.

https://kayipciftler.com

7- Anahtar Oda

Hikayesinde Kont Drakula‘nın yer aldığı bir başka kaçış oyunu da Anahtar Oda. Kazıklı Voyvoda, Macaristan’a kaçmadan önce İstanbul’daki gizli mabedinde bir süre saklanıp şehre veba, kolera gibi salgın hastalıkları yaymıştır. Ölümler devam ederken kuşaktan kuşağa devam eden bu laneti ortadan kaldırmanın tek yolu Drakula’nın sakladığı ölümsüzlük iksirini bulmaktır. İksiri bulup kaçmak için bir saatinin olduğu oyunda korku unsurları bulunmuyor. Zamanı doğru kullanıp sıkı bir takım çalışması sergilersen Beşiktaş’taki Anahtar Oda’dan çıkabilirsin.

https://www.anahtaroda.com