igaranti

AstroOne: Aralık ayı burç rehberi


3 Aralık 2018

Dondurucu soğuk ve aralıksız yağan yağmur kara kışın habercisi. Peki gezegenler neleri müjdeliyor? Hemen anlatalım.

 

  • Merkür retrosu sona eriyor (oh!): Venüs retrosu sonrası biz soluklanamadan başlayan Merkür retrosu bir süre de Akrep burcunda gerileyecek. Bu sırada kuşkucu, sorgulayıcı olmamız, saklı ve gizli olana ilgi duymamız çok muhtemel. Gerileme 6 Aralık’ta sonlanacak ancak etkileri bir-iki hafta daha sürebilir. 12 Aralık’ta yeniden Yay burcuna geçecek ve bu kez ileriye doğru hareket edecek Merkür bilgi edinmeye ve paylaşmaya uygun bir pozisyon oluşturacak. Eğitim almak istediğin konularla ilgili adım atmak için bir doğru zaman. Merkür’ün ileri hareketi sorunları da net bir şekilde görmeni ve adlandırmanı sağlayacak. Mart 2019’a kadar başka bir Merkür gerilemesi yaşamayacağız.
  • Venüs Akrep’te: Venüs 2 Aralık’ta Akrep burcuna yerleşecek. Bu pozisyon bizi derin tutkuların peşine düşürebilir.
  • Yay yeni ayı: 7 Aralık’ta Yay burcunda yeni ay gerçekleşecek. Etkilerini ay başından itibaren hissedebileceğimiz yeni ay, Merkür gerilemesinin de sona erişiyle yeni başlangıçlar yapmaya elverişli bir konum sunuyor.
  • Balık’ta Mars-Neptün kavuşumu: Suyla ilgili afet ve sorunlara açık bir konum. Evde duşa, musluklara, yağmur sızdıran kapı pencereye dikkat!
  • Yengeç dolunayı: 22 Aralık’ta Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay sürpriz gelişmeleri de beraberinde getirebilir. Arayanların aradıklarını bulduğu, aileyle ilgili olumlu haberlerin alındığı dolunay, öncesinde ve sonrasında 5’er gün etkili olacak.
  • Uranüs Koç’ta geriliyor: Güneş’in etrafını 84 yılda turlayan Uranüs, 6 Ocak’a dek Koç burcunda gerilemeye devam edecek. Bu dönemde uluslararası arenada gençlerin çevre, eğitim, eşitlik ve özgürlük gibi konularda daha sesli olmasını bekleyebiliriz. Kişisel düzlemde ise yarım kalmış bir işimizi tamamlamaya hazır olacağız.

Peki tüm bunlar on iki burcu nasıl etkileyecek? Doğum günü çocuğu Yay’dan başlayarak anlatalım:

 YAY

Jüpiter’in eve dönüşünü kapılarda pencerelerde bekliyordun, işte geldi artık burada! Zorlu Merkür retrosu ve İkizler dolunayına rağmen Jüpiter’in sana birkaç kez göz kırptığını görmüş olmalısın. Merkür retrosundan sonra gelen gölge dönemini atlana dek hayatını sorgulayabilir, kendinde seni rahatsız eden konularda önemli değişiklikler yapmak isteyebilirsin. Bu belki görünüşünle, belki bir alışkanlığında ilgili olabilir. Ayın ikinci yarısı bu hisleri geride bırakmış olacaksın. Aralık’ın son haftasında karşına sana ek gelir kazandıracak bir fırsat çıkabilir. Bu arada şansının katlandığı bir dönemdesin, bir yılbaşı piyango bileti almaya ne dersin? İyi ki doğdun.

OĞLAK

Son iki senedir kendine ruhsal anlamda çok şey kattın. İçeride başlayan gelişim artık dışarıya da yansıyacak. Satürn önümüzdeki iki yıl boyunca Oğlak’ta olacak. Bu başkaları için pek de elverişli bir pozisyon olmayabilir ama sen bu transitten çok faydalanacaksın. Ayın ilk yarısında aile içi sorunlara sakin ve temkinli yaklaşmaya çalış. Eğer gündemde yaptığın birikimi değerlendirmek varsa, hayalindeki evi bulmaya çok yakınsın.

KOVA

Yöneticin Uranüs’ün Koç burcunda olması senin faydana. Ayın ilk yarısı mali açıdan sorun yaşayabilirsin, kayıplara ve beklenmedik harcamalara dikkat et. İkinci yarıda ise kariyer alanında beklediğin gelişmelere kavuşacaksın. Yeni çevrelere girmekten her zaman hoşlanıyorsun, özellikle 15’inden sonra hayatına katılacak yeni insanlardan ve  karşına çıkacak yeniliklerden büyük keyif alacaksın. Ayın son günlerinde muğlak olan birkaç konu netliğe kavuşacak.

BALIK

Kariyerin geçen ay itibarıyla yükselişe geçmişti ancak bu ayın ilk yarısında olumlu görünen bazı gelişmeler kötü sürprizlerle sonlanabilir. Kontrolün dışında gerçekleşen şeyler için öfkelenmemeye çalış, orta vadede kazanan sen olacaksın. Yengeç dolunayı sana yaratıcılığını kullanabileceğin güzel bir proje getirip enerjini yükseltebilir. Küçük bir hatırlatma; özgürlüğünden hiçbir şey için vazgeçme.

KOÇ

Merkür gerilemesinden en çok etkilenenlerden biri de sendin. Geçen ay iletişim sorunu yüzünden sonlandırmak zorunda kaldığın ilişkilerin bile olabilir. Bu ay kucağında kocaman saf bir enerji var, onu nasıl değerlendireceğine sadece sen karar verebilirsin. Spor, yoga ya da meditasyon bu dönemde sana çok iyi gelebilir. Maddi açıdan geçtiğimiz yeni aydan beri iyi durumdasın. Ayın ikinci yarısı daha da parlak görünüyor.

BOĞA

Bu ay parayla ilgili konular ekstra dikkat istiyor. Para kazanma ve biriktirme yöntemlerin konusunda daha çok sorumluluk almalısın. Merkür retrosu bitince maddi açıdan ferahlayacaksın. Bu ay çoğu burçta olduğu gibi senin için de ikinci yarıdan itibaren daha olumlu olacak. Dolunayla birlikte içindeki gücü fark edip onunla barışma yoluna gideceksin. Anı yaşamayı daha kolay başarabilenlerdensin, bu özelliğini kullan. Aşk hayatın ve sosyal ilişkilerin yolunda.

İKİZLER

Ay başında aşk ya da iş gibi ortaklık gerektiren konularda istemediğin şeyleri yapmak zorunda kalabilirsin. İşinle ilgili yolunda gitmeyen şeyler de canını sıkabilir. Aceleci davranma, ayın ortasından itibaren mali sorunların hepsini aşacaksın. Yeni yıla doğru özgüvenin yükselecek ve daha pozitif düşüneceksin. Bu halini yeni atılımlar yapmak için değerlendir. Yay ile birlikte yılbaşı çekilişleri ya da piyangoların şanslı kişisi olabilirsin.

YENGEÇ

Kendini işe ve koşturmacaya fazlaca kaptırmış durumdasın, biraz da kendine ve arkadaşlarına vakit ayırmayı denemelisin. Bu ay dikkat etmen gereken en önemli şey sağlığın. Pozitif enerjini sana mutluluk veren şeyler sayesinde açığa çıkarabilirsin. Dolunay yaklaşırken sürpriz bir teklif alabilirsin. Cesur kararlar almaktan çekinme.

ASLAN

Eğer bekar bir Aslan’san bu ay yeni aşklara gebe olabilir. Yeniliklere açıksın ve kendini oldukça enerjik hissediyorsun. Eğer hali hazırda yapmıyorsan bu halini spora başlayarak değerlendirebilirsin. Bolluk enerjisinin etkisi fazla harcama yapmana neden olabilir, gereksiz alışverişlerden uzak dur.

BAŞAK

Ay başında bazı yerlerde gönülsüzce bulunmak ya da bazı şeyleri istemeden yapmak zorunda kalabilirsin. Bunun keyfinin kaçırmasına izin verme çünkü 15’inden itibaren gerçek dostlarının da yardımıyla her şey doğal akışına geri dönecek. Ay sonundaki dolunay döneminde kariyer hedeflerine odaklan. Kalpten istersen başaramayacağın hiçbir şey yok. Merkür retrosu bittiğinde maddi durumun da düzelmeye başlayacak.

TERAZİ

Sosyal çevrende ya da işinde yolunu ayırmak zorunda kalacağın insanlar ve çalışma arkadaşların olabilir. Ay başında kendini, hayatını ve çevrendeki her şeyi sorgular durumda bulabilirsin. Eski neşene kavuşmak için biraz daha sabret. Dolunaya doğru her şey yoluna girecek. Eğer bekarsan aşkla ilgili gelişmelere açık ol, hayatına giren yeni insanlara şans ver ve gerisini Venüs’e bırak.

AKREP

Ay başında maddi konularda bazı aksaklıklar yaşayabilirsin. Olur da para kaybı yaşarsan ayın ikinci yarısında hepsi cüzdanına geri dönecektir. Kariyerinle ilgili sürpriz bir gelişme yolda, önemli bir karar vermeye hazır ol. Aşka bakışını değiştirecek olaylar yaşayabilirsin. Canını sıkan biri varsa dolunaya doğru gelip senden özür dileyebilir. Sağlığın geçen aydan çok daha iyi, kendine özen göstermeye devam et.