igaranti

Bir günde tüm sezonunu bitirebileceğin 7 süper dizi


30 Kasım 2018

“Bu hafta sonu evden hiç çıkmayayım, alayım cipsimi, içeceğimi, çılgınca bir dizi maratonuna gireyim” diyen ev kuşlarına özel.

 

1- Sharp Objects / 7,5 saat

Başrollerini Amy Adams ile Patricia Clarkson‘ın paylaştığı sekiz bölümlük mini dizi Sharp Objects, 2018 yazında yayınlandı. Gillian Flynn‘in aynı isimdeki romanından uyarlanan psikolojik gerilim türündeki dizi, bir cinayeti araştırmak için yıllar sonra büyüdüğü kasabaya geri dönen gazeteci Camille Preaker’ın başından geçenleri anlatıyor.

2- Death Note / 12,5 saat

2006’da Japonya’da yayınlanan Death Note, Tsugumi Ohba‘nın yazdığı bir manga (çizgi roman) olarak başlayıp sonradan diziye dönüştürülmüş. Dizinin ana karakteri on yedi yaşındaki lise öğrencisi Light Yagami, adını yazdığı kişinin ölmesine neden olan doğaüstü bir defter bulur ve kendisini Yeni Dünyanın Tanrısı ilan eder. Peşinen uyaralım, Death Note’a ve zeka dolu kurgusuna öyle bir kaptıracaksın ki hiç bitmesin isteyeceksin.

3- Freaks and Geeks / 13 saat

1999-2000 yılları arasında yayınlanan Freaks and Geeks, seksenli yılların lise gençliğini klişesiz, gerçekçi biçimde anlatıyor. Kafa dağıtmak ve bol bol kahkaha atmak istiyorsan mutlaka izlemelisin. Üstelik dizide James Franco ve Jason Segel‘ın bugünkü popülaritelerine kavuşmamış versiyonlarını görebilirsin.

4- Good Girls / 7,5 saat

Good Girls’te “özünde çok iyidir” diyeceğin tipte üç kadını, birbirinin peşi sıra gelen talihsizlikler sonucu kirli işlere bulaşırken izleyeceksin. Başrollerini Retta, Christina Hendricks ve Mae Whitman‘ın paylaştığı Good Girls ile hem kahkahalara boğulacak hem de ince ince duygulanacaksın.

5- The Office (İngiltere versiyonu) / 7,5 saat

Steve Carrell‘lı The Office’i çok sevdiğini tahmin ediyoruz. Peki Amerikan uyarlamasını borçlu olduğumuz orijinal The Office’i izledin mi? Ricky Gervais ile Stephen Merchant‘ın yazdığı orijinal The Office’e bayılacaksın.

6- Big Little Lies / 7 saat

Liane Moriarty‘nin aynı isimli kitabından uyarlanan Big Little Lies, hayatları uzaktan şahane görünen üç annenin sırlarla dolu hikayesini anlatıyor. Aile yaşamı, evlilik, annelik ve orta sınıfın yaşam biçimine eleştirel bir bakış açısı sunan dizi gizemli bir ölümle başlayıp bu trajik sonu hazırlayan olaylara geri sararak ilerliyor. Dizide başrolleri Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley ve Zoë Kravitz paylaşıyor.

7- The Night of / 8 saat

Dizi, New York’ta taksi şoförlüğü yapan bir adamın (Riz Ahmed) gece tanışıp evine aldığı kadının sabah öldüğünü fark etmesiyle başlıyor. Dizi boyunca herkesin katil olduğunu düşündüğü şoförün asıl katili bulma çabasını izliyoruz. The Night of seni hem oyunculuğu hem kurgusu hem de finali ile memnun edecek.

1 de yeni sezonun favorileri var:

Son favori dizilerimizi sıraladığımız “Yeni sezonda öne çıkan 6 yeni dizi” post’unu da okudun mu?