igaranti

Aralık’ta İstanbul: Aralık ayının en güzel 14 etkinliği


29 Kasım 2018

Kış İstanbul’a birbirinden renkli etkinliklerle geliyor:

 

1- GarantiOne sunar: Duman (konser)

Türkiye’de rock müzik deyince aklımıza gelen ilk gruplardan biri olan Duman, 2 Aralık gecesi GarantiOne‘ın ana sponsorluğunda Volkswagen Arena sahnesini sallayacak. 20 yıllık müzik yolculuğunu birbirinden güzel şarkılarla sürdüren gruba bu güzel gecede eşlik etmek istiyorsan biletler Mobilet’te. Üstelik GarantiOne’lılara %20 indirimle! Fırsattan faydalanmak için hemen GarantiOne’a giriş yap. Kampanya detaylarını buradan okuyabilirsin.

Ne zaman?

2 Aralık, 21.00

Nerede?

Volkswagen Arena

Detaylı bilgi için:

http://www.garantikonserve.com/etkinlik-takvimi/4689/garantione-sunar-duman

2- DO KU MAN (dans gösterisi)

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) organize ettiği 22. İstanbul Tiyatro Festivali, bu sene “Tiyatro bir kez yaşanır” sloganıyla düzenleniyor. 17 Kasım’da başlayan festival 4 Aralık’a dek devam edecek. Festivalin dans gösterilerinden biri olan DO KU MAN da 2 Aralık Pazar günü Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin Bomonti Yerleşkesi’nde gerçekleşecek. Aslı Bostancı, Burcu Uçatenik, Ekin Tunceli, Jasmin İhraç, Fatih Gençkal, Fırat Kuşçu, Melih Kıraç, Sedef Gökçe ve Yazı Ece Köz’ün performans göstereceği etkinlikte, deneysel modern dans ekibi Taldans‘ın on yıl önce Linz’deki bir tekstil fabrikasının mekaniğini hareket, ses ve ritim ekseninde ele almasıyla doğan projesinin taze yorumunu izleyeceğiz. Öğrenci biletleri yalnızca 10 TL.

Ne zaman?

2 Aralık, 15.00

Nerede?

MSGSÜ Bomonti Yerleşkesi Çağdaş Dans ASD Şebnem Selışık Aksan Sahnesi, Şişli

3- Sahibinin Sesi (tiyatro)

Sevim Burak‘ın yazdığı Sahibinin Sesi, 22. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında zengin oyuncu kadrosuyla Üsküdar Tekel Sahnesi’nde oynanıyor. 1930’ların Kuzguncuk’unda bir konakta geçen oyun, Sevim Burak’ın dünyasını sahneye daha önce İşte Baş, İşte Gövde, İşte Kanatlar isimli oyunu ile taşıyan İskender Altın yönetiminde sahnelenecek.

Ne zaman?

2 Aralık, 15.00

Nerede?

Tekel Sahnesi, Üsküdar

4- Pixel (dans gösterisi)

İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında gerçekleşen etkinliklerin sonuncusu 3 ve 4 Aralık geceleri Zorlu PSM sahnesinde izlenebilecek Pixel olacak. Işığın ve hareketin sınırlarını zorlayan, dans, akrobasi ve müziği harmanlayan olağanüstü gösteri Pixel, 1990’ların başında hip-hop sahnesinin etkin isimlerinden biri olan Mourad Merzouki tarafından sahneye konuyor. Öğrenci biletlerinin 10 TL olduğunu hatırlatalım.

Ne zaman?

3-4 Aralık, 20.30

Nerede?

Zorlu PSM, Beşiktaş

5- 90’lar Türkçe Pop Partisi (parti)

Sanat Performance’ın her Perşembe düzenlenen 90’lar Türkçe Pop Partisi ile çocukluğuna ışınlanacaksın. Büyüdüğün eve, ilk aşkına, çocukluk arkadaşlarına, kısacası en tatlı anılarına kısa ve renkli bir ziyaret için bu partiyi kaçırma.

Ne zaman?

6 Aralık’tan itibaren her Perşembe

Nerede?

Sanat Performance, Beyoğlu

Detaylı bilgi için:

http://www.garantikonserve.com/etkinlik-takvimi/4799/90lar-turkce-pop-partisi

6- Nadine Shah (konser)

Melankolik sesi ve etkileyici indie-rock parçalarıyla gönlümüzü fetheden Pakistan asıllı İngiliz şarkıcı ve söz yazarı Nadine Shah, 6 Aralık akşamı Garanti Caz Yeşili kapsamında Zorlu PSM sahnesinde olacak. 2012-2015 yılları arasında iki EP ve bir albüm yayınlayan, Fast Food isimli albümünde Blur ve Depeche Mode gibi önemli grupların prodüktörlüğünü yapan Ben Hillier ile çalışan Shah, son albümü Holiday Destination ile 2018’in Mercury Prize adaylarından biri oldu.

Ne zaman?

6 Aralık, 20.30

Nerede?

Zorlu PSM, Beşiktaş

Detaylı bilgi için:

http://www.garantikonserve.com/etkinlik-takvimi/4770/garanti-caz-yesili-nadine-shah

7- Tsar B (konser)

Tsar B, klasik keman eğitimi aldıktan sonra yeraltı müzik dünyasının ve dans pistlerinin aranan ismi haline gelen Belçikalı prodüktör Justine Bourgeus‘un sahne adı. 2016’da kendi adını taşıyan single’ını piyasaya sürdüğünden beri dans tutkunlarını kimi zaman Ortadoğu tadı veren tınılarla, kimi zaman sert ve öfkeli melodilerle kendilerinden geçiriyor. Kendi deyimiyle “gece kadar karanlık bir R&B” yapan Tsar B’nin Türkiye’deki ilk performansını kaçırma.

Ne zaman?

7 Aralık, 22.00

Nerede?

Salon İKSV, Şişhane

Detaylı bilgi için:

http://www.garantikonserve.com/etkinlik-takvimi/4754/tsar-b

8- Signe (sergi)

Gama Art Gallery, 9 Aralık tarihleri arasında Fransa’nın son dönemlerde oldukça popüler olan çağdaş sanatçılarından Chris Calvet‘in Signe adlı sergisine ev sahipliği yapıyor.

Ne zaman?

9 Aralık’a dek sürecek.

Nerede?

Gama Art Gallery, Beyoğlu

9- Balkan Wedding Party (parti)

Punk, caz ve elektroniği Balkan tınılarıyla buluşturan eğlenceli grup Kolektif İstanbul,  adındaki atıftan da anlayacağımız üzere modern ama hala göbek attıran düğün müzikleri icra edecekleri bir partiyle 14 Aralık Akşamı Babylon sahnesinde olacak. 2006’dan bu yana caz ve funk’ı Anadolu ve Balkan müzikleriyle harmanladıkları dört albüm yayınlayan grup Montreux Caz Festivali, Schleswig-Holstein Müzik Festivali, The Flow Festival, Fira Mediterrania gibi uluslararası festivallerde de başarılı performanslar sergiledi. Grup vokalde Aslı Doğan, davulda Batuhan Baraç, suzafonda Ertan Şahin, tuşlularda Tamer Karaoğlu ve klarnette Talat Karaoğlu‘dan oluşuyor.

Ne zaman?

14 Aralık, 22.30

Nerede?

Babylon

Detaylı bilgi için:

http://www.garantikonserve.com/etkinlik-takvimi/4762/balkan-wedding-party

10- Berlin Üzerindeki Gökyüzü (sergi)

Berlin Üzerindeki Gökyüzü, ressam ve küratör Çağrı Saray‘ın tekrar tekrar izlediği Der Himmel Über Berlin filmine referansla, 2006 yılından bu yana ürettiği eserleri bir araya getiriyor. Sanatçının bir film ile bir tür takıntılı ilişkisini konu alan sergide, Saray’ın yüzlerce kez izlediği bu filmle ilgili video, desen, heykel ve posterlerini göreceksin. Sergiyi 15 Aralık’a dek Pilot Galeri’de ziyaret edebilirsin.

Ne zaman?

15 Aralık’a dek sürecek.

Nerede?

Pilot Galeri, Beyoğlu

11- Karsu (konser)

Caz, blues, ve soul’u Türk müziği ile buluşturarak hem yenilikçi hem de nostaljik işler çıkaran Karsu, 19 Aralık akşamı Babylon sahnesinde olacak. New York Carnegie Hall ve North Sea Jazz Festival‘de de sahne alan Karsu, vokalistliğinin yanı sıra piyanist, söz yazarı, besteci ve aranjör kimlikleriyle de karşımıza çıkıyor. 2016’da Hollanda’nın prestijli Edison Jazz/World ödülünü kazanan Karsu’yu canlı izleme şansını kaçırma deriz.

Ne zaman?

19 Aralık, 21.30

Nerede?

Babylon

Detaylı bilgi için:

http://www.garantikonserve.com/etkinlik-takvimi/4763/karsu

12- Jakuzi (konser)

Geçtiğimiz sene Fantezi Müzik isimli albümlerini dinlediğimizde ülkece çok önemli bir açığı kapattığını fark ettiğimiz synthpop grubu Jakuzi, 27 Aralık gecesi Babylon’da olacak. 2015’te kurulan grup Paris, Londra, Berlin ve Amsterdam gibi birçok Avrupa şehrinde de konser verdi. Grup vokalde Kutay Soyocak, davulda Can Kalyoncu, bas gitarda Meriç Erseçgen, gitar ve synth’lerde ise Ahmetcan Gökçeer‘den oluşuyor.

Ne zaman?

27 Aralık, 21.30

Nerede?

Babylon

Detaylı bilgi için:

http://www.garantikonserve.com/etkinlik-takvimi/4793/jakuzi

13- Darüşşafaka – Olympiacos BC (basketbol maçı)

EuroLeague‘de Olympiacos BC’yi konuk eden Daçka’ya Volkswagen Arena’da destek olmaya ne dersin?

Ne zaman?

27 Aralık, 20.15

Nerede?

Volkswagen Arena

Detaylı bilgi için:

http://www.garantikonserve.com/etkinlik-takvimi/4731/darussafaka—olympiacos-bc

14- 99 Kare (sergi)

Art On İstanbul ve Sezer Tansuğ Sanat Vakfı iş birliğiyle düzenlenen 99 Kare sergisi, 97 sanatçıdan gelen 114 esere yer veriyor. Sezer Tansuğ‘un 1993 yılında başladığı Cumhuriyet’in Değerleri projesini tamamlayıcı nitelikte olan sergi, hem sanat eleştirisinin değerini hatırlatıyor, Cumhuriyetin kültür dünyasına katkıda bulunan sanatçı ve yapıtlarını yeniden hatırlamayı amaçlıyor.

Ne zaman?

29 Aralık’a dek sürecek.

Nerede?

Art On İstanbul, Beyoğlu