igaranti

Google’ın hayatını kolaylaştıracak 9 süper uygulaması


21 Kasım 2018

Hayatımızın her anında yanımızda olan, nimetlerinden 7/24 faydalandığımız markaların başında o geliyor: Google. Muhtemelen sen de e-postadan takvime, chat uygulamasından harita hizmetlerine pek çok uygulamasından faydalanıyorsun. Peki aşağıda listelediğimiz gizli Google güzelliklerini duydun mu?

 

1- Tic Tac Toe

Canın mı sıkıldı? Google’a Tic Tac Toe yazıp aratman yeterli. SOS‘un XOX‘le oynana versiyonu olan oyunda, X olup Google’ın O’larına karşı yarışabilirsin. Üç X veya O’yu üst üste, çarpraz ya da yan yana getiren oyunu kazanır. Üstelik zorluk derecesini de seçebilirsin.

2- Alooo? Allo!

Allo, Google’ın bireysel asistan destekli mesajlaşma uygulaması. Hem android, hem iOS hem de web’de çalışan uygulamada kolayca yazışabilir, doodle yapabilir ve sticker kullanabilirsin. Aynı zamanda Google Assistant’tan konuşma ekranından çıkmadan aradığın bir konu, mekan, video vb. hakkında destek alabilirsin.

3- Alarm

Google’da Timer yazıp arattığında karşına dilediğin zamana ayarlayabileceğin bir alarm uygulaması çıkıyor. Alarmın yanında kronomotre özelliği de bulunuyor.

4- Gmailify

Farklı e-mail hesaplarının hepsini Gmail üzerinden mi kullanmak istiyorsun? O zaman Gmailify sana yardım edebilir. Detaylı bilgiyi şuradan alabilirsin.

5- Google Keep

Google’ın not almak ve detaylı hatırlatmalar oluşturmak için de bir uygulaması var: Google Keep. Google Keep ile not yazabilir, düzenleyebilir, liste ve hatırlatma oluşturabilir, resim ya da çizimle not alabilir ve sesinle not kaydedebilirsin. Uygulama hem android ve iOS app’lerinden hem de web’den kullanılabiliyor.

6- Google Fonts

Google’ın open font servisi Google Fonts, grafik tasarımı yapanların ve ihtiyacı olan diğer herkesin yalnızca birkaç tıkla lisans problemi olmaksızın dilediği fontu kullanmasını sağlıyor.

7- Think with Google

Google senelerin müşteri deneyimi ve içgörüsünü biz kullanıcılarıyla paylaşıyor. Think with Google, Google’ın beyaz yakalılara ve markalara satış ve pazarlama faaliyetlerinde ilham vermeyi amaçlıyor. Aynı zamanda da Google’ın araçlarını nasıl kullanmamız gerektiği konusunda önemli bilgiler sunuyor. Eğer sen de satış ve pazarlama alanında çalışıyor ya da bu alana ilgi duyuyorsan dünyada öne çıkan trendlerin, başarı hikayelerinin ve pazarlamaya dair örnek çalışmaların paylaşıldığı bu siteden çok faydalanabilirsin.

8- Google Arts & Culture

Google Arts & Culture, kültür ve sanat aktivitelerine istediği kadar vakit ayıramayan kullanıcıların imdadına yetişen, sanatseverlere evini, çalışma alanını terk etmeden onlarca müze ve galeri gezdirip bir dolu ilham verici çalışmadan haberdar eden bir uygulama. Web versiyonuyla birlikte android ve iOS uygulamaları da mevcut.

9- Google Sky

300 milyar galaksinin ve 30 milyar trilyon yıldızın olduğu bir evreni nasıl izleyebilirsin? Tabii ki Google’ın sanal teleskobu Google Sky ile.

 1 de Chrome’un güzellikleri vardı:

Az zamanda çok iş başarmayı seven biriysen eminiz Google’ın şu özelliklerine de bayılacaksın.