igaranti

AstroOne: Kasım ayı burç rehberi


2 Kasım 2018

Pastırma yazını da koluna takıp gelen Kasım, bizler birer lahanaya dönüşmeden önce son ceketli, montlu günlerimize eşlik edecek. Peki kara kış kapıdayken gökte neler oluyor dersin?

 

Bu ay en çok etkileneceğimiz gökyüzü olayları şunlar:

  • Jüpiter Yay burcuna geçiyor: Bolluğun, bereketin, büyük sürprizlerin simgesi Jüpiter 8 Kasım’da yuvasına yani Yay burcuna geçiyor ve 2 Aralık 2019’a kadar, yani bir sene sene boyunca orada kalıyor. Girdiği yeri büyüten, en durgun suyu bile çağlaya çağlaya akar hale getiren Jüpiter on iki burca da doğum haritalarına göre farklı alanlarda şans getirecek.
  • Venüs gerilemesine Terazi’de devam edecek: Son bir aydır hepimize önemli hayat dersleri veren Venüs 31 Ekim’de Akrep burcundan Terazi burcuna geçiş yapacak ve 16 Kasım’da gerilemesini durdurup ilerlemeye başlayacak. Ayın ilk yarısı yakın ilişkiler ve maddi konular açısından zorlu geçebilir ancak yavaş yavaş bu kaotik hal son buluyor. 
  • Kuzey ve güney ay düğümleri yer değiştiriyor: Ay düğümlerinin burç değiştirmesi de en az bir gezegenin burç değiştirmesi kadar önem taşır. Kuzey ay düğümü şansı, güney ay düğümü ise şanssızlıkları simgeler. Güneş ve Ay’ın yörüngelerinin kesişim noktaları olan ve gezegenlerin aksi istikamette (saat yönünde) hareket eden ay düğümleri 6 Kasım’da Aslan-Kova aksından çıkıp Yengeç-Oğlak aksına yerleşecek ve yaklaşık 1,5 sene boyunca bu aksta turlayacak. Yengeç’teki kuzey ay düğümü hepimiz için şefkatin ve merhametin ağır basacağı bir döneme işaret ederken Oğlak’taki kuzey ay düğümü ise paraya ve statüye haddinden çok önem vermemize, bundan da biraz zarar görmemize sebep olabilir.
  • Akrep yeni ayı: 7 Kasım’daki Akrep yeni ayı, kararlı, faydalı bir dönemi ifade ediyor. Hem maddi hem de manevi ihtiyaçlarımı karşılayabildiğimiz, ek gelirler elde ettiğimiz bir dönemdeyiz. Ay Akrep’te olduğundan tüm bu etkilerden su grubu burçları daha çok faydalanacak.
  • Mars Balık’a geçiyor: Mars 15 Kasım’ı 16 Kasım’a bağlayan gece Balık burcuna yerleşiyor. 2 ay sürecek bu dönem, içimize döndüğümüz, bilinçaltındaki duygu ve düşüncelerle yüzleştiğimiz bir döneme işaret ediyor. Bu dönemde Mars’ın güçlü enerjisini dengelemek için zihni dinginleştiren aktivitelere, meditasyona ve yogaya yönlenmek iyi olacaktır.
  • Merkür retrosu! Meşhur Merkür retrosu geldi çattı. 17 Kasım’da Yay’da Neptün ve Ay kavuşumuna kare yaparak gerilemeye başlayan Merkür bazı sert etkilere gebe. Bu dönemde akademik ve ticari alanda bazı hatalar söz konusu olabilir, medyada herkesi şok edecek görüntüler ortaya çıkabilir, seyahatlerde beklenmedik sorunlar çıkabilir. Gerileme 6 Aralık’a dek sürecek.
  • İkizler dolunayı: Güneş Jüpiter’le kavuşum yapsa da Balık’a geçen Mars’ın yaptığı kare açı zor bir dolunay demek. Bu dönemde yanlış bilgiler doğru gibi yayılabilir, dedikodu ya da gevezelikler kişisel zarara dönüşebilir.

Peki tüm bunlar on iki burcu nasıl etkileyecek? Doğum günü çocuğu Akrep’ten başlayarak anlatalım:

AKREP

İyi ki doğdun sevgili Akrep! Gündemde bir iş ya da sektör değişikliği mi var acaba? Ya da yeni akademik atılımlar mı yapmak istiyorsun? Her ikisi için de uygun bir dönemdesin. Her iki sebeple de çıkacağın seyahatlerden çekinme. Jüpiter 8 Kasım’dan itibaren sana özgüven ve maddiyat getirecek; cüzdanını hazırla. Tek önerimiz Merkür retrosu sebebiyle 17 Kasım’dan Aralık’ın ikinci haftasına dek maddi konularda alman gereken önemli kararları ay sonuna ertelemen.

YAY

Yönetici burcun Jüpiter’in eve dönüşünü davul ve zurna eşliğinde kutlamalısın sevgili Yay, çünkü son on iki yılın senin için en şanslı dönemine giriyorsun. Hayatın her alanında daha iyimser ve neşeli hale geleceksin, sürpriz ek gelirler elde edeceksin, 2019’un sonuna dek hem maddi hem de manevi anlamda pek çok kazanımın olacak. Bir ruhsal arınma dönemine giriyor, iç gücünü daha etkili biçimde kullanmayı öğreniyorsun. Bu dönemde aşka ve ilişkilere bakışın değişebilir. 17 Kasım’da senin burcunda gerilemeye başlayacak Merkür bazı dikkatsizliklere neden olabilir. Biliyoruz, şans çoğunlukla senin yanında ama Merkür gerilerken düşüncesizlik ve dikkatsizlik her zamankinden ağır bedeller ödetebilir. Aralık’ın ikinci haftasına dek biraz daha dikkatli ol, yeter.

OĞLAK

Evde uzun süredir hayalini kurduğun ve seni konfora kavuşturacak değişiklikleri yapmak için harika bir zaman. Ayın ilk yarısından itibaren sevgilinle ve yakınlarınla ilişkilerin iyileşecek. İş ortamında ise çalışma arkadaşlarının ya da varsa ortaklarının lehine adımlar attığı bir döneme giriyorsun. Maddi açıdan avantajlı olacaksın. Yeni ayla birlikte yeni insanlarla tanışabilir, Yay’a geçen Jüpiter ile ise iç dünyanda aydınlanma ve rahatlama yaşayabilirsin. Merkür gerilemesinin ve olumsuz açılara sahip dolunayın etkilerinin kısa süreceğini unutma ve canını hiçbir şeyin sıkmasına izin verme.

KOVA

Yöneticin Uranüs Koç burcuna geri dönüyor. Bu senin için yarım kalan işlerini tamamlamak anlamına geliyor. Ayın ilk yarısında işle ilgili hemen her konuda şansın yaver gidecek. Kariyer alanında gerçekleşen yeni ay ise mali konularda musluğun açılmasını sağlıyor. 8 Kasım itibarıyla yakın çevrenle ve dostlarınla ilişkilerin yoğunlaşacak. Özellikle medya ve eğitim alanındaki arkadaşlarınla başarılı ortak çalışmalar yapabilirsin. 17 Kasım sonrasında Merkür etkisiyle ufak yanlış anlaşmalar olabilir, 23’ündeki dolunay da parayla ilgili kayıplara sebep olabilir. İçindeki ateşi dizginleyip kendine sakin olmayı telkin edersen bu dönemi zarar görmeden atlayabilirsin.

BALIK

Gerilemesine Koç burcuna devam eden Uranüs maddi kaynak arayışını olumlu şekilde sonuçlandırabilir. Kendini akademik anlamda beslediğin, bol bol seyahat ettiğin, kurduğun hayallere ortak olan iyi dostlarla bir araya geldiğin oldukça şanslı ve keyifli bir ay olacak. Jüpiter’in Yay’a geçişiyle kariyerinin parladığı, fikirlerin için takdir gördüğün bir döneme giriyorsun. Bu avantajlı dönem bir sene boyunca devam edecek. Ay sonundaki Merkür retrosu ve sert İkizler dolunayı ilişki alanında sorunlara sebep olup seni öfkelendirebilir. Lütfen uzun vadeli avantajlara odaklanarak bu olumsuz süreçlerin geçici olduğunu hatırla.

KOÇ

Uranüs ayın ilk haftası burcuna dönüyor ve sana dış görünüşünde önemli değişiklikler yapma cesaretini veriyor sevgili Koç. Evle ilgili her konuda şanslı bir dönemindesin. Yeni ay ile birlikte senin için açılan yeni gelir kapılarını fark edecek, sürpriz kazançlarını her zamankinden daha iyi değerlendireceksin. 8 Kasım’da Yay burcuna yerleşen Jüpiter sana seyahat, medya ve ticaretle ilgili alanlarda bir sene sürecek bir şans getirecek. Merkür aşk alanında geriliyor, yanlış anlaşmalara ve ani öfke patlamalarına dikkat et. Dolunayla birlikte bazı ilişkilerini sonlandırmak isteyebilirsin.

BOĞA

Ayın ilk haftası sosyal çevren beklenmedik şekilde genişleyebilir, hemen her ihtiyacın için onu karşılamana yardım edecek birileriyle tanışabilirsin. Yeni ayla birlikte işle ilgili bir konuda ortaklık kararı alabilirsin. Uranüs spiritüel alanına yerleşiyor, bu da senin için ruhsal gelişim fırsatı anlamına geliyor. Jüpiter’in Yay’a geçişi ise senin için şanslı olduğu kadar maddi açıdan da daha ferah bir dönemin başlangıcına da işaret ediyor. Merkür retrosu fatura zamanı kaçırma, ödemeyi zamanında alamama gibi sorunlara yol açsa da etkisi uzun sürmeyecek.

İKİZLER

Hayatına renk katan yeni dostlar, sana yeni atılımlar ve hatta yatırımlar yapmak için cesaret veren yeni gelir kapıları, günlük hayatına enerji katacak yenilikler derken şansının gittikçe yükseldiği bir döneme giriyorsun. Sevgilin varsa her zamankinden mutlu hissedeceksin, yoksa yeni ve doğru kişiyi tanımak için koskocaman bir senen olacak. Merkür gerilemesi döneminde yanlış anlaşmalara dikkat et, İkizler dolunayında da ani parlamalardan uzak dur.

YENGEÇ

Eğer aklından iş ya da sektör değişikliği geçiyorsa ay başı bunu yapmak için en olumlu dönem. Ayın ilk haftasında burcuna yerleşen kuzey ay düğümü sana kendini gerçekleştirme fırsatı verecek. Yeni ay yeni bir aşkla, Jüpiter transiti ise yeni bir iş teklifiyle geliyor. Önemli kararlar vermek ve seyahate çıkmak için 6 Aralık sonrasını beklemeli, 23 Kasım’daki dolunayda sağlığına dikkat etmelisin.

ASLAN

Önemli bir değişimin arifesindesin. Belki şehir ya da ülke; belki de sektör değiştiriyorsun. Her halükarda sezgilerine güven, her şey güzel olacak. Jüpiter’in 8 Kasım’da başlayan Yay transiti sana en çok aşk alanında yarayacak. Mutlu bir birlikteliğin varsa evlilik gibi önemli bir karar dahi alabilirsin. Daha yaratıcı olduğun, fikirlerin sebebiyle takdir göreceğin, hatta belki para kazanacağın bir dönemdesin. Dolunay seni zorlu bir seçim yapmak zorunda bırakabilir. Maddi zarar görmeyeceğin bir seçim yapmalısın.

BAŞAK

Arkadaşlarından ve yakınlarından şefkat ve yardım gördüğün, yeni ve yaratıcı fikirlerinle çevrendeki otorite figürlerini etkilediğin, aşk konusunda şanslı olduğun bir döneme adım atıyorsun. Jüpiter bu dönemde senin için en çok maddi konularda çalışacak. Paranı iyi yönetirsen mülk sahibi olman için pek çok fırsatla karşılaşacaksın. 17 Kasım – 6 Aralık arasında önemli imzalar atma. Dolunay döneminde ebeveynlerinle zorlu bir tartışma yaşayabilirsin, kendini suçlama ve sakin kalmaya çalış.

TERAZİ

Uzun süredir aklını kurcalayan bir ortaklık konusuna sonunda ufkunu genişleten bir perspektiften bakacak ve doğru karara varacaksın. Jüpiter’in etkisiyle kariyerinle ilgili konularda şanslı bir evreye giriyorsun. İş ve ev arasında kurmak istediğin dengeye de bu ay kavuşacaksın. Merkür gerilemesi sırasında kulağına gelecek dedikodular canını sıkmasın. İşin doğrusunu sen biliyorsun. Dolunay döneminde seyahate çıkma ve dikkati elden bırakma.