igaranti

Netflix sonbahar rehberi: Yeni sezonda öne çıkan 6 dizi


19 Ekim 2018

Netflix bu sonbahar bir dolu yeni dizinin prömiyerini yaparken sana da çerezini mısırını alıp en sevdiğin koltuğa kurulmak ve heyecan verici yapımlardan birini seçmek kalıyor.

 

Hangisinden başlamalı dersin?

1- Maniac

Sezonun en parlak yapımı, 10 bölümden oluşan mini dizi Maniac. Norveç yapımı aynı isimli bir diziden uyarlanan Maniac, bir ilacı bulmak için mücadele ederken yolları kesişen iki yabancı Annie Landsberg (Emma Stone) ve Owen Milgrim’in (Jonah Hill) öyküsünü anlatıyor. Annie, ailesiyle ilişkileri zayıf amaçsız biri, Owen ise zengin bir New York sanayicisinin tartışmalı bir şizofreni teşhisi ile mücadele eden oğlu. Annie ve Owen, kendilerini akıl hastalıkları ve kalp acısının bir ilaçla tedavi ve ‘tamir’ edilebileceğini iddia eden mucit ve doctor James K. Mantleray’in denekleri olarak buluyorlar. Ve bittabi olaylar gelişiyor.

Fragman:

2- Good Girls

“İyi kızlar cennete, kötü kızlar her yere gidiyor” da, özünde iyi olup bir dolu talihsizlik sonucu pis işlere bulaşmış kızlar nereye gidiyor? Sessiz sakin bir yaşamları ve hepimiz için tanıdık olan dertleriyle yuvarlanıp gitmekte olan üç kadın Beth (Christina Hendricks), Annie (Mae Whitman) ve Ruby (Retta), ailevi bazı meseleler yüzünden acilen nakit paraya ihtiyaç duyar ve kendilerini yalnızca kısa bir süreliğine idare edecek kadar para bulmak için bir süpermarket soygunu planlarlar. Çaldıkları paranın bir çeteye ait olduğu ortaya çıkınca olaylar ciddileşmeye başlayacaktır.

Fragman:

3- Disenchanment

Canımız ciğerimiz The Simpsons’ın yaratıcısı Matt Groening, çizgilerine olan aşinalığımız nedeniyle bağlanma sorunu yaşamayacağımız yeni bir yeni orta çağ hikayesi yazdı. Disenchantment, Dreamland isimli kurmaca bir diyarın prensesi olan Bean’in kendi düğününden kaçıp elf arkadaşı Elfo ve iblisi Luci’yle atıldığı türlü türlü ‘talihsiz’ macerayı anlatıyor. Çizgi dizinin şimdiden ikinci sezon onayını aldığını da belirtelim.

Fragman:

4- Dogs of Berlin

Dogs of Berlin bu listenin henüz yayına girmemiş iki yapımından biri. 7 Aralık’ta yayına girecek olan dizi, Berlin-Marzahn takımları arasında oynanacak önemli bir maç öncesinde ünlü bir Türk-Alman futbolcunun öldürülmesinin ardından birbirinden karakter olarak çok farklı olan iki polisin Berlin’in yeraltı dünyasıyla mücadele etme hikayesini anlatıyor. Polislerin kendi suçlarıyla yüzleşmek zorunda kalması da dizinin asıl ilgi çekici tarafı. Yönetmen koltuğunda gerilim türündeki işlerinden tanıdığımız Christian Alvart var. Polislerimiz ise Felix Kramer ve Fahri Yardım.

Fragman:

5- Élite

İşçi sınıfından gelen üç gencin kaydoldukları seçkin özel okulda zengin öğrencilerle yaşadıkları bir cinayete yol açan çatışmayı anlatan dizi Élite heyecan verici yeni bir İspanyol yapımı. Üstelik dizide La Casa de Papel’den tanıdığımız Rio (Miguel Herrán), Alison (María Pedraza) ve Denver (Jaime Lorente) da var!

Fragman:

6- The Chilling Adventures of Sabrina

İlk sezonuyla 26 Ekim’de izleyici karşısına çıkacak dizi, 1996-2003 arasında yayınlanan ve bize çocukluğumuza dair güzel anılar sunan Sabrina‘dan çok farklı. Archie Comics’ten uyarlanan ve Roberta Aguirre-Sacasa tarafından kaleme alınan dizi daha karanlık olan orijinal Sabrina hikayesine daha bağlı. Yarı cadı yarı ölümlü bir hayat süren Sabrina’yı ise Kiernan Shipka canlandırıyor.

Fragman:

 

 

1 de eskilere bakayım dersen:

Bu yaz mutlaka başlaman gereken 5 yepyeni Netflix dizisi

Favori Netflix dizilerimiz

Dark Side’a buradan da geçebilirsin: Netflix’in yeni dizisi Dark’ı neden izlemelisin?

4 süper kahramanın bir araya geldiği Defenders’ı izlemek için 5 neden

Stranger Things 2: Fakat Oneblog okuru, bu derin bir tutku!