igaranti

ASTROONE: EKİM AYI BURÇ REHBERİ


11 Ekim 2018

Eylül bir geldi, bize dört mevsimi de yaşatıp gitti. Sıra daha istikrarlı bir kış hazırlığı yaşatmasını umduğumuz, yaşatmazsa da asla darılmayacağımız (belki bizi bilakis mutlu edecek) Ekim’de.

 

Peki bu ay atmosfer seviyesinin üzerinde neler oluyor? Bu ay öne çıkan 4 ana konumuz var:

1- Plüton ilerliyor: Plüton’un Nisan ayında başladığı retro hareket 1 Ekim itibarıyla bitiyor. Gezegenlik tacını elinden alıp sonra geri verdiğimiz Plüton, yavaş ilerleyen ve gerileme hareketi uzun süren bir gezegen. Bu yüzden retro’sunun bireysel etkileri pek güçlü değildi. Yine de bize altı aydır kendimize dair değiştirip dönüştürmemiz gereken alanları uzaktan da olsa gösterdiği için Plüton’a çok teşekkür ediyor ve kendisinin ileri hareketini tebrik ediyoruz.

2- Venüs Akrep burcunda geriliyor: Aşkı, güzelliği, estetiği, zarafeti, sanatı, hayattan alınan zevkleri ve dişiliği temsil eden Venüs 5 Ekim’de Akrep burcunda gerilemeye başlayacak ve ay sonuna kadar bu burçta kalacak. Dolayısıyla saydığımız tüm bu başlıklarda her zaman yaptığı gibi fırsat yaratmayacak, aksine sorun çıkaracak. Gördüğümüz ilgiyi ve sevgiyi sorguladığımız, varlığından mutluluk duyduğumuz güzelliklerden kuşku duyduğumuz bir ay olacak. Bu pozisyon parayla ilgili konularda da riskli bir döneme işaret ediyor. Büyük alışverişleri ertelemek gerek.

3- Terazi yeni ayı: 9 Ekim’de Plüton’la kare açı yaparak gerçekleşecek yeni ay gerçekleşen yeni ay birçok burcu zorlayacak. Birçok alanda köklü değişiklikler yapma zorunluluğunu beraberinde getirebilir.

4- Boğa dolunayı: 24 Ekim’de sürprizlerin gezegeni Uranüs’le kavuşum yaparak gerçekleşen dolunay duygusal dalgalanmalara sebep olabilir. Etkilerini öngörmekte güçlük çektiğimiz dolunayın yeni aydan çok daha pozitif bir döneme işaret ettiği ise su götürmez bir gerçek. Boğa dolunayının Satürn’le bir üçgen açı yaptığını da görüyoruz. Satürn’lü bir Boğa dolunayının hayatımızda kalıcı olmasını istediğimiz duygu, düşünce ve projeleri istikrara kavuşturacağını da söyleyebiliriz.

Peki tüm bunlar on iki burcu nasıl etkileyecek? Doğum günü çocuğu Terazi’den başlayarak anlatalım:

TERAZİ

İyi ki doğdun sevgili Terazi! Bir Venüs çocuğu olarak Venüs gerilerken çok para harcamamalı, büyük alışverişler ya da estetik değişiklikler yapmamalısın. Geçen ay tüm yakınlarından bir izin isteyip köşene çekilmiştin, bu ay ailenle biraz yakından ilgilenmen gerekebilir. Evle ilgili bazı problemler yaşayabilir, çözüm için köklü değişiklikler yapman gerektiğini fark edebilirsin. Yoluna koyman gereken hiçbir şey için “kendi haline bırakayım” deme zamanı değil. Dolunay döneminde ödemelerini sorunsuzca yapmaya başlayacaksın.

AKREP

“Mevsim değişirken ben de biraz değişeyim” diyorsun biliyoruz ama Venüs senin burcunda gerilediği için bu ay onun hiç zamanı değil sevgili Akrep. Bu ay yeni aşklara yelken açmanın da pek vakti sayılmaz, sonrasında yaşayacağın sorgulamalar uykularını kaçıracağından anlık titreşimlere kapılma lütfen.

YAY

Yeni insanları, yeni hayatları tanımayı seven biri olarak her zaman yenilik özlemi içerisindesin. Hayatına giren yeni insanlar var olmasına da, senin aklın bu ara geçmişte takılı kalmış durumda. Kapatamadığın bazı defterler seni bol inişli çıkışlı bir duygu trenine bindirebilir. Ayın ilk yarısı maddi anlamda sorunlu geçeceğe benziyor ancak ikinci yarıda sürpriz gelişmeler yaşayıp parayla ilgili tüm sorunlarını çözeceksin.

OĞLAK

Geçen ay kariyerinle ilgili konuları yoluna koymuş, düzenli kazancının keyfini çıkarmaya başlamıştın. Bu akış bu ay da devam edecek etmesine ama düzenini korumak için köklü değişiklikler, bazı büyük yenilikler yapman gerekebilir. Gözünü karart ve yapman gerekenleri korkmadan yap. Arkadaşlıklarını sorguladığın bir döneme giriyorsun. İlişkilerinle ilgili hemen bir karar alman gerekmiyor, kendine baskı yapma.

KOVA

Kariyerinle ilgili canını sıkan ufak tefek konular bu ay sana her zamankinden daha büyük görünebilir. Kaybolan tutkunu ararken eski iş ortamını dahi özleyebilirsin. İlk on beş gün gerek iş için gerek özel sebeplerle bol bol seyahat edebilirsin. İkinci yarıda ise evine odaklanacaksın. Kurtulmak istediğin alışkanlıklardan vazgeçmekte zorlanabilirsin.

BALIK

Bu ara yerinden hiç kıpırdamak istemiyorsun. Yakınlarına bile kayıp balık Nemo rolü kesiyor, çok gerekmedikçe evden çıkmıyorsun. Yeni ayla birlikte senin için bazı ek gelirler yaratma şansı doğabilir. Hayatını zorlaştırdığını hissettiğin arkadaşlarından başka dönemlere göre daha kolay vazgeçebilirsin. Böylece daha güvenilir dostlara ve daha sağlıklı ilişkilere yer açılacak.

KOÇ

Maalesef Venüs retro’sunun mali konulardaki negatif etkilerinden sen de nasibini alacaksın gibi görünüyor. Beklediğin ödemeler biraz daha gecikebilir. Aklında yapmak istediğin yeni yatırımlar varsa onları bir süre bekletmen yerinde olur. Ayın  15’inden sonra rahatlayacaksın. Ayın başında yakın ilişkilerini gözden geçirmek isteyebilirsin. Çevrende bulunan otorite figürü insanlarla, ilişkilerin ve ortaklıklarına dair fikir ayrılıkları yaşıyor olabilirsin. Sabrını korumaya çalış.

BOĞA

Yöneticin Venüs ikili ilişkilerini ilgilendiren bir alanda geriliyor. İşte tam da bu yüzden birçok yakın ilişkin (gerek arkadaşlık, gerek iş) şu anda çok mantıklı bulduğun ancak sana daha sonra saçma gelecek sebeplerle bitme noktasına ulaşabilir. Derin nefesler alıp tutkunu taze tutmaya çalışmanı öneririz. Yeni ay döneminde kariyer alanında büyük değişiklikler yapman gerekebilir.

İKİZLER

Hem fiziksel hem de ruhsal sağlığına dikkat etmen gereken bir dönemden geçiyorsun. Yine de ayın ilk bölümünde yaşadığın sorunlar ikinci yarıda yavaş yavaş çözülecek. İş ve aşk ilişkilerinde yalnız hissedebilirsin. Venüs’ün verdiği etki nedeniyle maddi açıdan güvensiz günler geçiriyorsun.

YENGEÇ

Venüs retrosu’ndan en çok etkilenecek burçlardan biri de sensin güzel Yengeç. Tutkulu sevmeyi ve tutkunun kendisini seven biri olarak yara almaya açık bir konumdasın. Üzülme, bu gerilemede öğreneceklerini hiçbir zaman unutmayacaksın. Yeni ay beraberinde büyük değişiklikler getiriyor. Dolunay ise epey pozitif ve sürprizli geçecek.

ASLAN

Sevgiyi sorguladığın bir dönemden geçtiğin için evde ve yakın ilişkilerinde aradığın huzuru bulamıyor olabilirsin. Sonuçlarından memnun kalmama ihtimalin yüksek olduğu için ne kendini ne de evinin görüntüsünü değiştirmeni öneriyoruz. İşin ya da sağlığın için taşınmayı düşünebilirsin. Ayın sonunda işinde özlediğin disipline kavuşacak ve gelir-gider dengeni düzene sokacaksın.

BAŞAK

Bu ara kendin dahil hiç kimseye tahammülün yok. Hayatında değişiklik yapman gereken önemli konular söz konusu olabilir. Bunun için de ek gelirlere ihtiyacın var. Yeni ayda aradığını bulacaksın. Dolunay döneminde ise uzun bir seyahate çıkman gerekebilir. Sürprizlerle ve belki de aşkla dolu bir ay sonu seni bekliyor.