igaranti

AGE OF EMPIRES, 20. yılında 4. oyunuyla geri geliyor


26 Ekim 2017

 

Hepimizin çocukluğuna dokunmayı başaran efsane oyun Age of Empires, 4. oyunuyla geri dönüyor!

Son 7 yıldır ara ara üzerine çalışıldığına dair haberlerin çıktığı Age of Empires, 4. oyunuyla geri döneceğini resmen açıkladı! Bize de bu güzel haberi tüm detaylarıyla sizinle paylaşmak kaldı.

Yok ağlamıyoruz, gözümüze nostalji kaçtı

Gelmiş geçmiş en iyi strateji oyunlarından biri olarak kabul edilen Age of Empires, bizim nesil için bir oyundan çok daha fazlası. Saatlerimizi, günlerimizi verdiğimiz, üzerinden nice arkadaşlıklar kurduğumuz (ve belki “kim oynayacak” tartışmaları yüzünden nice küsme-barışma da yaşatan), bizi strateji kavramıyla tanıştıran ve güncel oyun zevkimizin temelini oluşturan bir oyun o.

Haritasındaki karanlık alanlar aydınlandıkça yüzümüzü ışıl ışıl yapan, düşmanı hem karadan hem denizden kuşatınca Fatih gibi hissettiren, monk’lar “wololo” diye inleyip düşman askerlerine taraf değiştirttikçe yenilmez hissettiren bir oyuna deliler gibi sevdalanmayalım da ne edelim!

Bir an önce gel, 2018

Henüz konsept tasarımlarından fazlasını göremediğimiz Age of Empires IV, antik çağlardan başlayıp günümüze kadar uzanan bir hikayeye sahip olacak. Oyunun geliştiricisi ise, kaliteli gerçek-zamanlı strateji oyunları yapma konusunda oldukça başarılı olan Relic Entertainment.

2018’in başlarında çıkması beklenen oyunun, resmi duyuru video’sunu şuradan izleyebilirsin:

1 bak deriz:

Windows, 15 Ekim’de 20. yılını kutlayan oyunun görkemli tarihini anlatan bir video da yayınladı. Şuradan izleyebilirsin: