igaranti

İlk mobil bankacılık uygulamasını indireceklere tavsiyeler


11 Ağustos 2017

 

Teknolojik aletlerin gün geçtikçe daha da akıllandığı şu devirde, bankacılık sektörü de mobil teknolojileri yakından takip edip bankacılık işlemlerimizi her yerden, her durumda kolayca yapmamızı sağlayan ürünler üretiyor. Peki ilk mobil bankacılık uygulamamızı indirirken nelere dikkat etmeli, aplikasyonu neye göre seçmeliyiz?

Okul, iş, staj, hobi, sosyal ilişkiler, aşk meşk, kültürel aktiviteler derken cebimizde o kadar sorumluluk var ki finansal konuları bazen geri plana itebiliyoruz. Fakat, tüm hayatımızı etkileyebilecek finansal seçimler yapmaya başladığımız yıllarda olduğumuzu düşünürsek, hangi bankayla nasıl koşullarda çalışacağımız büyük önem taşıyor. Bu ilişkiyi başlatmak için bir hesap ve kart yeterli olmayabilir… Bir yandan sayısız bankacılık işlemini yapmamıza olanak sağlayan, bir yandan da sunduğu avantajlarla hayatımızı kolaylaştıran mobil bankacılık uygulamalarına da ihtiyacımız var.

Peki, ilk mobil bankacılık uygulamamızı seçerken hangi konulara dikkat etmemiz gerekir?

 1- Kolayca giriş yapmamıza izin versin.

Girişinde 4-5 ayrı şifre, parola soran, her seferinde bir dolu doğrulama koduyla uğraştıran, en dar zamanımızda bizi binbir teferruatla yoran uygulamalar istemiyoruz. Gerçekten, o kadar vaktimiz olsaydı direkt bankaya giderdik zaten! Bizi tek parolayla, hatta mümkünse gözümüzden tanıyan, aynı zamanda güvenli ve hızlı bir mobil bankacılık uygulaması en güzeli…

2- Kullanırken roket bilimiyle ilgileniyormuşuz gibi hissettirmesin.

Yani kullanıcı dostu olsun. 50 tıktan sonra hala işimizi halledemediysek ne anladık mobil bankacılıktan canım!

3- Kartın yanında olmasa da para çektirsin.

Sonuçta herkesin cüzdanını yanına almayı unuttuğu zamanlar için sırtını yaslayabileceği bir dosta ihtiyacı olur. ATM’den kolayca para çekmeni sağlayan bir mobil bankacılık uygulaması gerçekten hayat kurtarıcı olabilir.

 4- Masraf ödetmesin.

Bize, yani 18-25 yaş arasına özel olsun. Geçinmeye çalıştığımızı bilsin; EFT, havale filan yapacağımız zaman “Rica ederim koy o parayı cebine, görmemiş olayım” desin. Zaten bir sürü harcamamız var, bir de para transferi ücretiyle, kart aidatıyla uğraşmayalım ama, değil mi!

5- Muhasebeden anlasın.

Hesap kitap işlerini bilsin, ay sonunda durum ne olacak önceden tahmin etsin ve akıl versin.

6- Bize yaptığımız harcamalardan avantaj sağlasın.

Alışveriş alışkanlıklarımızı iyi bilsin, en çok para harcadığımız şeyleri belirleyip bize o alanlarda çeşitli avantajlar sunsun,

7- Bonus: Sürpriz yapsın, şaşırtsın

Bi kampanya, bi çekiliş yapsın; hiç beklemediğimiz anda bi’ Playstation, bi’ iPhone kazandırsın, gönlümüzü alsın. Bazen bi yemek, bi film ısmarlasın, eğlencemizi desteklesin; bazen de bi’ mesajıyla günümüzü aydınlatsın!

1 düşünelim:

Hangi mobil bankacılık uygulaması tüm bunları yapıyor acaba?