igaranti

Güneş kremi ve deniz kokan, yaz kadar sıcak 7 şarkı


5 Temmuz 2017

Hani daha girişinden güneş kremi kokusu aldığın, saçında tuz, ayakkabında kum varmış gibi hissettiren, ilk nakarat bitmeden “şurada deniz olsa da cumburlop atlasam” dedirten şarkılar vardır ya… İşte biz bugün senin için onları sıraladık.

Tez zamanda tatile çıkman dileklerimizle…

 

 

1- Despacito (Remix) / Luis Fonsi, Daddy Yankee, Justin Bieber

Despacito öyle bir şarkı ki, sadece girişindeki kısacık gitar solosunu duyunca üç kere güneşlenmiş gibi bronzlaştık! Justin Bieber‘ın en Latin’den daha Latin olabildiğini de öğrenmemizi sağlayan bu kan kaynatan parçayı kara kış vurana dek dinleyeceğiz gibi görünüyor.

 

2- Island in the Sun / Weezer

Bir milenyum klasiğiyle karşındayız: Weezer’ın dört tarafını denizlerle çevirecek şarkısı, Island in the Sun! Vokal “hip hip” derken gözlerini kapatırsan, aynı tempoda ayaklarını çırptığını hayal edebilirsin. Gel, burası boy!

 

3- Plage / Crystal Figters

Bu listeyi tatile giden yol olarak düşünürsek, Plage de bu yolun inişli çıkışlı kısmı! Hani, pencereyi açıp ellerinle uçak yapmalık! Vurmalılar seni öyle coşturacak ki ellerini ve ayaklarını kontrol edemeyeceksin. Söz konusu yaz tatiliyse, etme zaten.

 

4- This Head I Hold / Electric Guest

Yedi cücelerin zıplamalı yürüyüş stilini hayal edebilir misin? Etsene bi! Eğer bu şarkının ayakları olsaydı sence de öyle yürümez miydi? Kalk, acilen tatile gidiyoruz.

 

 5- Wouldn’t It Be Nice? / The Beach Boys

1960’ların gençlerine büyümeyi özendiren Beach Boys şarkısı “Wouldn’t It Be Nice?”, elindeki kahve kupasını sörf tahtasına dönüştürmeden bitmiyor. Sörf yapmayı bilmiyor da olsak, hayal etmesi bile güzel değil mi?

 

6- Walk of Life / Dire Strais

Bir klasik daha! O org sesi gününün çok güzel geçeceğini müjdelemiyor da n’apıyor? Hadi hep beraber el ele tutuşup kırlarda koşalım.

 

7- Me Gustas Tu / Manu Chao

Bu şarkının birinci dakikası dolmadan elinde rengarenk bir kokteyl belirecek, lütfen korkma. Bu arada, hatırlatmamız gerek; İspanyolca 101‘i bu şarkı ve Las Ketchup’ın Asereje‘siyle öğrenmiş birkaç nesil var!

 

1 liste de GarantiOne’dan:

GarantiOne’ın her ay güncellenen Spotify listesini takip ediyorsun değil mi?