igaranti

Wonder Woman’ı sevmek için 5 sağlam neden


4 Temmuz 2017

 

“Ben, Themyscira’lı Diana’yım. Hippolyta’nın kızı… İyi olan her şeyin adına, bu dünyadaki gazabın SONA ERDİ!”

Evet tam burada hep birlikte “IAAAAAAAHHHHHHHH” diye bağırıp kollarımızla heybetli bir X yapabiliriz.

Dünyalar güzeli Gal Gadot sayesinde, artık, önceden bilmeyenlerin de tanıyıp bayıldığı süper kahraman Wonder Woman’ı çok seviyoruz. E çok sevince, buna sebep bulmaya da bayılıyoruz.

O zaman buyurun:

1- Çünkü o bir Amazon.

Yani dünyanın, bildiğimiz dünyanın değilse de çizgi roman dünyasının en cesur, en güçlü kadın savaşçısı. Onu Diana Prince adıyla da tanıyoruz.

2- Bunca erkeğin arasındaki birkaç kadından biri.

Ve süper kahramanların hep erkek olmasından bıkanlar için F5 etkisi yarattı. Üstelik Afrodit kadar güzel, Athena kadar erdemli, Merkür kadar yetenekli ve Herkül kadar da güçlü. (Justice League America‘nın Süpermen‘den sonraki en güçlü üyesi kendisi olur.) Xena‘dan beri bu kadar mutlu olmamıştık galiba…

3- Doğruluk mu cesaret mi diye sorsak birini değil ikisini de seçer!

Wonder Woman’ın cesaretinden sual olunmaz. Fakat onun bir karakteristiği de her durumda doğruluğu savunması ve sözünün kadını olması. Bunda, 1940’larda Wonder Woman’ı yaratan ekibin içerisinde poligrafta (yalan dedektörü) kullanılan sistolik kan basıncı testinin mucidi Harvard’lı doktor William Moulton Marston‘ın da olmasının bir payı vardır elbet. Hatta bir de yalan söylediğini hissettiği düşmanına, doğruları söyletmek için sardığı ışıl ışıl bir doğruluk kementi (lasso of truth) var ki sormayın gitsin.

4- E kostümü de pek güzel.

Prenseslere layık tacından mı, Ares’in şimşeğine bile bana mısın demeyen bilekliklerinden mi, kan kırmızı büstiyerinden mi yoksa uzun çizmelerinden mi bahsedelim?

 5- Yeni Wonder Woman filminde Gal Gadot endam-ı arz ediyor!

İsrailli Gadot, sadece oyunculuğuyla değil, kalpleri eriten güler yüzü ve çıktığı tüm talk şovlarda izleyiciyi kırıp geçiren mizah anlayışıyla da dikkat çekiyor. Hal böyle olunca, yüksek enerjisiyle parçası olduğu her sahnede rol çalıyor. Sadece Gal Gadot için süper kahramanlarla ilgisi olmadığı halde Wonder Woman’ı izleyip bu dünyaya merak salan en az 10 kişi tanıyoruz!

1 de kulaklarımız şenlensin:

Wonder Woman’ın sınav öncesi, sunuma hazırlanırken, önemli bir toplantının hemen 5 dakika öncesinde, kısacası motivasyona ihtiyacın olan her an dinleyebileceğin ziyadesiyle etkileyici bir soundtrack’i de var. Bir kenarda dursun, lazım olur: