igaranti

Köpekli filtrenin kat ettiği inanılmaz yol: Defilede Snapchat filtreli makyaj


26 Ekim 2016

En çirkin hissettiğimiz anda bile kendimizi dünyanın en sevimli insanı gibi görmemizi sağlayan Snapchat filtresi, Eylül ayında New York Moda Haftası kapsamındaki Desigual defilesinde makyaj olarak kullanıldı. Evet, şimdi bir önceki cümleyi tekrar oku…

Hayat bazen çok Zaytung. Bir dünya markasının, en gözde moda haftalarından birinde düzenlediği defilede modellerine Snapchat filtrelerinin makyajını yapmasının başka nasıl bir açıklaması olabilir?

snap_1

 

Tamam, köpek filtresi artık global bir fenomen, anneannelerimiz dahil herkes bu filtreyi en az iki kez kullandı. Fakat tam olarak kim, nasıl, neden Desigual’i bu filtreyi gerçek hayata uygulamaya ikna etti?

Hem şaşkın hem de gururluyuz. Şaşkınız çünkü ne Desigual’den ne de bir başka markadan böylesi enteresan bir hareket beklemezdik. Gururluyuz çünkü günlük hayatımızın bu denli parçası olan bir şeyi podyumda görüyoruz. Üstelik kimse dalga da geçmiyor, temize çıktık! (Ayrıca gerçekten çok iyi fikir, bizim nasıl aklımıza gelmedi?)

İşin içinde MAC de var

Desigual bu şaşırtıcı makyaj hamlesi için MAC’le çalışmış. MAC’in makyaj uzmanları Desigual modellerini çiçek taçlı, kelebek saçlı, ceylan yüzlü, kedi gözlü kızlara çevirmiş.

Podyumda salınırken hala poker suratlı olsalar da, eminiz kızlar da içten içe kariyerlerinde gelebilecekleri en güzel noktaya ulaştıklarını düşünmüşlerdir.

İlhamla dolup taşıyoruz

Bu defileden aldığımız ilhamla, yaklaşan Cadılar Bayramı‘nda yapılacak etkinliklerin daha renkli geçeceğini düşünüyoruz. Artık favori süper kahramanımız yerine en sevdiğimiz Snapchat filtresi de olabiliriz. Çok iyi fikir değil mi?

Bu makyajı el birliğiyle trende dönüştürebilirsek, yılbaşı da enteresan görüntülere sahne olacaktır. 2017’ye telefonu burnumuza dayamadan köpek filtreli girmek kadar eğlenceli ne olabilir? Ya da sesimizi değiştirmek zorunda kalmadan arı olsak mükemmel olmaz mı?

Artırılmış (artıra artıra bitiremediğimiz) gerçekliğin geldiği nokta bizi çok mutlu ediyor.